2012 NEW YORK MODA HAFTASI - 2

Çok geriden gidiyorum çoook. Arada Londra Moda Haftası sona erdi ve Milano Moda Haftası başladı ama ben hala New York Moda Haftası 'nı bitiremedim :)

Beğendiğim koleksiyonlarda neleri sevdiğime devam ediyorum..Phillip Lim 'in omuz detaylarını,

Ralph Lauren 'in Great Gatsby temasını, pastel renklerini ve olağanüstü güzellikteki ipek saten kumaşlarını ,
Oscar de la Renta 'nın abartılı kesimlerini, sarı ve laciverte kaçan mavisini, tüm koleksiyonun stylingini ve ister istemez hissedilen John Galliano esintilerini,Marc Jacobs 'un modern çizgilerle harmanlanmış sportif çizgisini ve kat kat kesim eteklerini,Michael Kors 'un Afrika esintilerini, el dokuması kaftanlarını ve güneş kırmızısı renklerini,J.Mendel 'in siyah ve lacivert renkleri zerafetle eşleştirmesini,Elie Tahari 'nin toprak renklerini ve altın dokunuşlarını.

New York Moda Haftası bu sezon son derece başarılıydı. Evet yepyeni şeyler azdı hatta yok denecek kadar azdı ama estetik anlamda Milano ile yarışacak düzeydeydi. Genel hatlarıyla bakarsak ağırlıklı renkler kırmızının tüm tonları, pastel yumuşak renkler, monokromlar, pudra, lacivert, altın ve sarı. Özellikle sarı renk ön plana çıkıyor. Hemen hemen tüm koleksiyonlarda sarı kullanılmış. Eteklerde bütün boyları görürken pantalonlarda ağırlık olarak bol ve uzun paçalar dikkat çekiyor. Kumaşta tül ve saten altın çağını yaşayacak.

Vakit bulur bulmaz Londra Moda Haftası ile devam edeceğim..


Share


Yorumlar

 1. yine harika az ve öz yazınla süper yorumlamışın. londrayı fazla geciktirme lütfen.

  YanıtlaSil
 2. Oscar de la Renta,yine harikalar yaratmış bence :)
  Detaylar çok güzel.

  YanıtlaSil
 3. ODLR 'ya bittim. renklerinin güzelliği sarhoş edici.

  YanıtlaSil
 4. Etel baler23 Eylül, 2011

  En guzellerini derlemissin gercekten eline saglik...
  Micheal kors'un carpaz taba cantasina bayildim.
  Simdi hemen aratiyorum...

  YanıtlaSil
 5. sevgili etel gerçektende tamda senlik bir seçim. bencede hiç vakit kaybetme derim :)

  YanıtlaSil
 6. Phillip lim eh işte :/ Ralph Lauren'e ba-yıl-dımmm..Oscar de la renta çooooooook hoş ki John Galliano2da severdim ki Moda'nın barışçıllık ilkesine karşı çıkmasından dolayı dışlarım ama koleksiyon bana bir Dior Hatue Coture'ünü andırdı hele bi elbise vardı mavili beyazlı hangi yıl hatırlamıyorum şahsen ege porselenlerine benzetmiltim :D Dahi Marc yapmış yine yapacağınıı..Micheal Kors eh diyelimm..J.mendel de eh...Elie Tahri güzel...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Herhangi bir hakaret ve küfür içeren hiçbir yorum yayınlanmayacaktır.

Düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi benimle paylaşmanızdan mutluluk duyarım.