2012 IFW 2.Gün - Beste Gürel , Nihan Peker , Özlem Kaya, Simay Bülbül

IFW süresince beğendiğim ve hayalkırıklığına uğradığım koleksiyonlarla devam ediyorum.2. güne en beğendiğim koleksiyonla başlamak istiyorum. Özlem Kaya. Öylesine karakteristik bir koleksiyon ki her bir parçasına hayran kaldığımı söyleyebilirim. Koleksiyondaki bütünlük 10 numara. Siyah ve mavi 2 renk üzerine çalışmış. Kumaş üstü oynamalar, lazer kesimler nefis. Sportif, orjinal ve günün her saati giyilebilir bir koleksiyon. Kişisel Notum : 9

Karma defilede en beğendiklerim Nihan Peker ve Beste Gürel oldu. Tuba Benian 'ı beğenmedim çünkü hiçbir özgünlüğe sahip değil. Hemen hemen tüm parçalar bilindik markaların benzeri havasında.Nihan Peker beğendiğim koleksiyonlardan biri oldu. Özellikle bolca kullandığı kumaş üstü kesikler çok hoş görünüyor. Kişisel Notum : 6Beste Gürel 'in kumaşlarını beğendim. Özellikle asimetrik kesim ceketler, etekler ve dekolteleri çok klas. Kişisel Notum : 62. günde en büyük hayalkırıklığını Simay Bülbül yaşattı. Derilerini o kadar beğeniyorum ki bu koleksiyondan çok umutluydum. Ama bildiğim Simay Bülbül gitmiş yerine ticari kaygı yaşayan ve tekstile ağırlık veren bir Simay Bülbül gelmiş. Deriyle çalıştığı her parça yine çok güzel. Ama bunun dışında kumaş üstü nakışlar, desenler ve kesimler neredeyse Givenchy 'nin 2011 Couture koleksiyonuyla aynı. Hele 4. resimdeki beyaz elbise Rooney Mara 'nın Givenchy 'sine o kadar benziyorki.. Simay Bülbül deriden uzaklaşayım derken yolundan şaşmış ve olmamış. Kişisel Notum : 4


Share

Yorumlar

 1. Ben Özlem kayayı neden tanımıyordum bayıldım bayıldııım:) diğer favorim tabi ki nihan peker o kesikleri çok sevdim ve evet sen deyince fark ettim resmen simay'ınkiler givenchy havasında zaten en beğendiğim modeller hep givenchydir ve simayı da ondan çok beğendim bu arada trendyol'un blogunda çok detaylı fotolar var oradan bakmanızı tavsiye ederim markafoni simayın videosunu koymuş bende trendyoldan buldum.

  YanıtlaSil
 2. Simay in çalısmaları bakıldığında guzel ama sen demesen biz o esinlenmeleri fark edemeyebilirdik. Bende deri kesik çalısmaları beğendim. İlk gün den daha guzel olmuş 2. Gün ama özlem katya hemsade hem kalite gözüküyor.

  YanıtlaSil
 3. Bende Özlem Kaya'yı beğendim. Nihan Peker ve Tuba Benian'da güzel:) Simay Bülbül hiç olmamış dün twıtter'da yazdıklarını görüp baktım hemen aynen sana katılıyorum simay bülbül vasat:( bakalım bugun ne olcak seni takipteyim twitter'dan vee tabi sonra hemen markafoni yapmaca:))

  YanıtlaSil
 4. Laser kesimi hep ucuz bulmuşumdur ama burda gerçekten çok güzel kullanılmış en çok Özlem Kaya koleksiyonu hoşuma gitti.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Herhangi bir hakaret ve küfür içeren hiçbir yorum yayınlanmayacaktır.

Düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi benimle paylaşmanızdan mutluluk duyarım.