MİLANO MODA HAFTASI 2010 - Alışveriş Listem 5

Modanın kraliçesi Anna Wintour Milan Moda Haftasına sadece 5 gününü ayıracağını söylemesiyle (aslında 3 gündü ama zorla 5'e çıktı) öyle bir panik yaşandıki sanırsınız uzaylılar dünyayı istila etti. Kraliçeyi memnun etmek adına normalde 1 hafta süren etkinliğin süresi bile kısaltıldı. Güç nelere kadir görüyoruz işte.

Alışveriş Listem konulu haberimde sizlere o moda haftasından beğendiklerimi ve gardrobuma katmak istediklerimi listeliyorum. Londra ve New York Moda Haftaları benim için epey doyurucuydu ama Milano Haftasından eski keyfi ve coşkuyu yaşayamadım. Fazlasıyla tekrarlar ve önceden tahmin edilen stiller sıkıcıydı. Yaratıcılık ve yenilik adına neredeyse hiçbir şey yok. Neredeyse sergilenen tüm kadınlar Jackie Collins'in romanlarındaki Lucky Santangelo gibi. Seksi, şehirli, şuh ve kendinden emin kadınlar. Anlaşılan böylesine tekrarlar Londra Haftası gibi arızalık barındıran orjinal fikirlerin değerini daha bir gözler önüne seriyor.Haftanın en karakteristik defilesi Prada'ya aitti. Mad Men'in kadınları rengarenk podyumda.Bottega Veneta'nın şeker pembesi maksi elbisesi yemede yanında yat. Koca cepli eteğede ayrıca bayıldım.

Brioni'nin gövdesi volümlü straplez bluzu şahane.Roberto Cavalli'nin boho stili gözalıcı. Özellikle işlemeler sanat eseri.D&G'nın triko bazlı kürk ve dantel bileşimlerine bayıldım..DSquared2 siyahla kırmızının dansında. Siyah elbisenin sırtındaki taşlı omurilik motifi çok seksi ve çok hoş.

Emporio Armani'nin gri eteği şahane.

Ermanno Scervino'nun minisi çok klas.Fendi'nin çantası ve siyah elbise şahane.

Salvatore Ferragamo'nun maksisiyle şahane bir boho-chic.

Yorumlar