2010 'un YILDIZLARI !!

 
Sizlere 2010'un sosyetik 'en'lerinin listesini yapıvereyim dedim. Bakalım sizinkilerle benimkiler tutuyormu. Eğer tutmuyorsa lütfen seçimlerinizi benimle paylaşın.YILIN DÜĞÜNÜ : Ralf Tezman ve Sanem Kardıçalı. İki güzel insanın birleşmesi bir yana düğün adeta Oscar töreni gibiydi.

YILIN ŞOK BİRLİKTELİĞİ : Cem Uzan ve Derin Mermerci. Birbirlerine gerçekten yakıştıklarını düşünüyorum.

YILIN ŞOK AYRILIĞI : Cem Uzan ve Alara Uzan.

YILIN KAYBI : Monik Benardete. Cemiyetin en renkli ve sevilen simalarındandı. Yeri kolay kolay doldurulamaz.

YILIN ÜZÜCÜ OLAYI : Ceylan Gölcüklü'nün ani vefatı. Genç insanlara ölüm yakışmıyor. Allah geride kalan tüm aile fertlerine sabır versin.

YILIN PİŞTİCİSİ : Tartışmasız Feryal Gülman. Ama Arzu Sabancı ile 2011'de sıkı bir çekişme bekliyorum.YILIN EN GÜZEL ELBİSESİ : Keira Knightley'in tümü inciden Chanel elbisesi.

YILIN EN KÖTÜ ELBİSESİ : Lady Gaga'nın etten elbisesi.YILIN ELBİSESİ : Hakan Yıldırım'ın sırt dekoltesinin ucuna kondurduğu dev gül motifli elbise. Giyeni tartışmasız gecenin en şıkı yapacak kadar iddialı ve kusursuz bir kesim.

YILIN GÜLERYÜZÜ : Siren Ertan Çarmıklı. Ben medyada çalışsaydım değişiklik olsun diye kendisinden asık suratlı, çatık kaşlı bir resim vermesini isterdim. :)

YILIN SOMURTKANI : Elif Dürüst. Yüzüne yaptığı estetiklerden olsa gerek artık ağzı kapanmıyor. Birde makyajını güzel yapmayınca sosyetenin sanki en mutsuz kadını gibi görünüyor. İngilizlerin Victoria Beckham'ı varsa bizimde Elif Dürüst'ümüz var.

YILIN ÖZGÜNÜ : Beliz Sarıyer. Özgün olayım diye yırtınanların yanında gerçek anlamda bir özgün. Abuk kıyafetler bile üstünde şahane duruyor.

YILIN ŞIKI : Derin Mermerci. Gösterişli ve iddialı kıyafetleri harika taşıyor. Bunun yanısıra spora giderken bile şıklığından ödün vermiyor. Zorlamadan seçkin bir şıklık sergiliyor.

YILIN EN ŞIK ÇİFTİ : Sanem-Ralf Tezman çifti.YILIN EN SENKRONİZE ÇİFTİ : Selin Ortaçlı ve Can Ateş. Her daim kıyafetleri uyumlu.

YILIN PLAYBOYU : Bu konuda Cem Uzan'ın eline kimse su dökemez.

YILIN BIKTIRAN HABERİ : Deniz Akkaya-Efe Önbilgin ve Ayşe Bebek haberleri.

YILIN MEDENİ KADINI : Bettina Machler. Ne kadar yüklü bir nafaka alırsa alsın Bettina Machler'ın eski kocası ve yeni sevgilisiyle aynı davetlere katılması ve gülen yüzünden birşey eksiltmemesi takdir edilesi bir erdem.

YILIN İKİZLERİ : Siren Ertan Çarmıklı ve Arzu Atabarut. Fizikleri, giyim kuşamları ve medyadaki pozlarıyla birbirinden ayırt edilmeleri çok zor.

YILIN BALON MODA İKONU : Ayşe Kucuroglu. Bülent Cankurt ve ekibinin desteğiyle yılın balon ikonu. Her giydiği kötü her giydiği birbirinden felaket.

YILIN GERÇEK MODA İKONU : Sanırım konu moda ve şıklık olunca ben daha çoook Derin Mermerci yazacağım.

YILIN ULUSLARARASI MODA İKONU : Olivia Palermo. Bir kerede kazayla kötü giyinse. Her zaman şık ve zarif.

YILIN ÇAKMA İKONU : Eda Taşpınar. Büyük markaların gözde parçalarını kendince yorumlamasına o kadar alıştıkki artık haber olma özelliğini bile kaybetti. Çoğunda gayet başarılı. Ama iş Eda Taşpınar dizaynları diye satışa girince işin rengi değişiyor.

YILIN MODACISI : Özgür Masur. Dizi yıldızlarımızın en favori modacısı.Tüm kıyafetleri kırmızı halıya yakışıyor, giyenide güzelleştiriyor.

YILIN EN RAĞBET EDİLEN MARKASI : Elie Saab. Tüm büyük davetlerin ve düğünlerin vazgeçilmez markası oldu.

YILIN EN DEDİKOLU MODACISI : Hakan Yıldırım. Elbette onunla gurur duyuyorum. Ama Paris Moda Haftası spekülasyonları hem kafamı hemde haber yapmaktan ellerimi yordu. PFW'deki hayalkırıklığım hala capcanlı.YILIN MODA BLOGLARININ SEVGİLİSİ : Ece Sükan. Sokak stilinin öncülerinden. Uluslararası tüm moda bloglarında yer alacak kadar başarılı.

YILIN MEDYATİK İŞBİRLİĞİ : Kuşkusuz H&M ve Lanvin ortaklığı.YILIN ULUSLARARASI MODACISI : Erdem. Hollywood ünlülerinin son gözdesi.

YILIN AYAKKABI MARKASI : Charlotte Olympia.

YILIN MARKASI : Balmain. Chanel ve Lanvin ile girdiği rekabette ipi göğüsleyen Balmain oldu.

YILIN AYAKKABI CANAVARI : Begüm Şen. Sezonun en güzel modellerini daha çıkar çıkmaz ayağında görebilirsiniz.YILIN EN ÜŞÜMEYENİ : Eda Taşpınar. Her mevsim eksi 5 derecede bile hanımefendinin dekolteler kapanmaz. Kesin şu ünlülerin rağbet ettiği söylenen üşütmeyen haplardan içiyordur :)

YILIN AKSESUARI : Hermes'in tüm modelleri.

YILIN ZERAFETİ : Edvina Özyeğin.

YILIN EN ŞIK İŞ KADINI : Ferhan İstanbullu. Sonunda kendine yakışan bir yerde. Gönlüm Vogue'un başında olsun isterdi olmadı. Eminim Beymen'de de birçok başarılı işe imza atacaktır.

YILIN EN ŞIK OYUNCUSU : Hande Atazi.

YILIN EN YALNIZLARI : Nevbahar Koç ve Ayşe Kucuroglu. Bu iki kadında kocacıklarına çok aşıktırlar ama nedense gecelerin en yalnızlarıdırlar.

YILIN CAFESİ : Delicatesssen. İşletme, personel, menü, fiyat..Herşey dört dörtlük.

YILIN OTELİ : Elbette Serdar Bilgili'nin sihirli elleriyle yaratılan W Otel.

YILIN PARTİSİ : W Otel'de düzenlenen tüm partiler.

YILIN KULÜBÜ : İzzet Çapa'nın imzası tüm kulüpler. Adamın yakında hacet giderdiği yer bile kulüp diye açılır ve orası bile popüler olmaya adaydır. O derece !

YILIN MEKANI : Her zamanki gibi örnek(!) annelerin ve paparazzilerin buluşma noktası Bebek Parkı !

YILIN ÖZLÜ SÖZÜ : Selin İmer'in kürküne laf eden Melis Alphan'a ettiği 'Şuna param yetmiyor desene, hayvanı benmi katlettim' cümlesinden daha edebi bir cümleyi zor duyarız.

YILIN EN MODA ATIŞTIRMASI : Macaron sanki yeni bulundu. Birdenbire herkes macaroncu oldu çıktı :)

YILIN DİZİSİ : Öyle Bir Geçer Zaman ki. Tam bir dram pornosu.

YILIN ERKEK OYUNCUSU : Kıvanç Tatlıtuğ.

YILIN KADIN OYUNCUSU : Beren Saat.

YILIN MANKENİ : Tuğçe Kazaz.

YILIN SÜPRİZ YETENEĞİ : Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin Mete'si Aras Bulut İynemli.

YILIN DERGİSİ : Elbetteki Vogue.

YILIN KAPAĞI : Elle'in Tarkan'lı kapağı.

YILIN ALBÜMÜ: Tarkan.

YILIN FİLMİ : Inception. Soyut bir kavram ancak bu kadar güzel somut bir şekilde anlatılır. Christopher Nolan'dan olağanüstü bir film.

Yorumlar

 1. Veeee yılın en iyi gözlemci moda blogu; Moda ve Sosyete kesinlikle. Gözlem ve teşhislerine bayılıyorum ve şaşırıyorum bu nasıl bir görsel hafızadır.

  YanıtlaSil
 2. celal çapa popüler nereyi açmış ki?

  YanıtlaSil
 3. @MISSRED : teşekkürler cnm :)

  @ Adsız : bu sorunun sorulduğuna inanmıyorum :) google yap istersen bolca kaynak gelir önüne.

  YanıtlaSil
 4. google'dan bakmaya gerek yok. basında ne çıktığı değil şehirde yaşayanın ne bildiği önemli. ben istanbul'da yaşıyorum ve celal çapa'nın açtığı başarılı son mekanın adını bile hatırlamıyorum.
  bence başarılı işletmeci izzet çapa'dır.

  YanıtlaSil
 5. kocaman bir özür. izzet demek isterken celal yazmışım. sayende büyük bir yanlışı düzelttim. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. Sen yazarsın da tutmaz mı hiç? Tam isabet. Hepsine 100% katılıyorum. Benim için yılın en şık sosyetikleri; Derin Mermerci, Özlem Önal ve Sanem Tezman'dır. Sanem Tezman'ı yeni ekledim listeme. Bu yıl kendini fazlasıyla ispatladı bence. En frapan halinden en casual haline kadar çok başarılı buldum. Şirin Yalçın ve Begüm Şen'i de çok beğenirim genel olarak aslında ama bu yıl içinde benim için fazla öne çıkmadılar giydikleri ile.

  derya

  YanıtlaSil
 7. Süper süper süper bir yazı yine.
  Her kelimesinin altına imzamı atıyorum :)


  Modadan pek anlamayan ama bu blogu okumaya bayılan yemek blogu yazarı:)

  YanıtlaSil
 8. @muge hüner : teşekkürler sevgili muge hüner
  @ deryacim çok mutlu oldum aynı düşündüğümüze. Yazdıklarından 2011 de daha cesur secimler bekliyorum.

  YanıtlaSil
 9. yilin dugunune ben olsam Mehmet Tara ve Selin Fadıllıoğlu'nun dugunu derdim...ama moda ve sosyete diyorsa, bir bildigi vardir :)))

  YanıtlaSil
 10. ben dizi kısımına ezel demek istiyorum :)

  YanıtlaSil
 11. Evet tara çiftinin dugununude düşündüm ama ihtisamlik acısından tezman ağır bastı :)

  ezeli seyretmeyi bıraktım coktan. O yüzden OBGZ dedim :)

  YanıtlaSil
 12. Pelin liste cok guzel olmus, ama Ferhan Istanbullu'yla ilgili su haberi paylasmadan gecemeyecegim: http://www.odatv.com/n.php?n=turk-vogueunda-yilin-basin-skandali-2606091200.

  Ozetle 'cool' kadin Ferhan Istanbullu cin olmadan adam carpmaya calismis ve olmamis.

  YanıtlaSil
 13. bu olayı geçen sene epey hararetli tartıştık burda. ne kadar alıntı yapmış olursa olsun moda konusunda epey bilgili olduğu aşikar. yapmış yada yapmamış bilemem ama bildiğim ferhan istanbullunun vogue'a seda domaniçden çok daha yakışacak olduğuydu. ha domaniç allah var işi gayet güzel götürüyor. ama nedense arka planda kalmaya çalışıyorki buda vogueun imajına ters. ben tanınan, bilgili, kendini kanıtlamış, güzel ve stil sahibi birini isterdim. bu saydıklarımın hepsinede hala İstanbullu uyuyor.

  YanıtlaSil
 14. NevarNYork'a kesinlikle katılıyorum. Ferhan İstanbullu yılın moda skandalına imza atmıştır.Ben açıkçası değil Vogue herhangi bir derginin başında görmek istemem. Diğer yorumlarınıza %100 katılıyorum:)

  YanıtlaSil
 15. pelincim görsel hafızan müthiş, listeye bayıldım! ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
 16. Öylemi gercekten ? Memnun oldum beğendiğine tskler :)

  YanıtlaSil
 17. Tmm ferhan istanbullu yu tasvip etmiyorsunuz ama ben çok beğeniyorum napayim :))

  YanıtlaSil
 18. Blogundaki tartismalari kacirmisim.

  Haklisin, havali bir kadin falan ama mesela Cadde'deki yazilarini okuyorum, bence cok bos yazilar, hicbir ozelligi yok. Kendisi dergi falan yonetemezdi. Neyse zaten onemi de yok artik...

  Sana ailenle birlikte muhtesem bir 2011 dilerim.

  YanıtlaSil
 19. şu macaron işine parmak basmana çok sevindim yahu bu macaron hep vardı türkiyeye gelmesi olay oldu haa bide h&m mağazasının önünde yani bayrampaşada hande ataizinin görülüp ana haberlere çıkması gerçekten yılın olayıydı bnce:)) hayır normalde yolunu bilmezler bayrampaşanın h&m saolsun...

  YanıtlaSil
 20. evet cadde konusunda çok haklısın. bende farkındayım son zamanlarda konuları ortaokul düzeyinde. radikaldeki havasını iyice kaçırdı.

  cnm sanada ve o güzel ailenle sağlıklı, mutlu, paralı ve aşk dolu bir yıl dilerim :)

  YanıtlaSil
 21. kendinizi unutmuşsunuz en güzel blog..
  hepsi tam olmuş bence
  ayrıca sanem tezmanı çok beğeniyorumm..
  melis alphanın yazılarını hiç ama hiç beğenmiyorum gerçi olay başka ama bence onun en son yapacağı iş moda konusunda yazmak bence
  macaron :)) çok doğru bir gözlem olmuş
  üşütmayen haplar mı varmış inanamıyorumm yyaa sayenizde birşey daha öğrendimmm

  ailenizle sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim
  ayrıca yeni yılda bu başarınızı daha faklı platformlara taşımanızı dilerim ben sizi 2 yıldır takip ediyorum sevgiler
  zümrüt

  YanıtlaSil
 22. hakkaten emel bayrampaşa detayın çok önemli altını çizdiğin iyi oldu :)

  çok teşekkür ederim zümrüt çok memnun oldum bu kadar beğenmene :)

  YanıtlaSil
 23. aaaa yılın tasarım esinlenmesini unutmuşsun küstüm:) elif cığızoğlunun mihrican dambadan esinlenmesi:)
  yılın en iyi kostüm direktörü acun ılıcanın 22 yaşındaki:) direktoru nasıl direktör olunuyorsa 22 yasında:)
  yılın en buyuk ask yalanı ahu yağtu serkan altınok bknz madi clara:)
  yılın kadın oyuncusu natalie portman blackswan
  yılın en iyi stil sahibi dizisi öyle bir geçer zaman ki!!!

  YanıtlaSil
 24. çok haklısın esinlemeyi unutmuşum iyi oldu hatırlattın :)
  black swanı dün gece seyrettim hala etkisindeyim. natalie bunlada oscar almazsa başka neyle alır bilmiyorum artık

  YanıtlaSil
 25. Bu arada Melis Alphan falan degil, Fashion Police'teki Joan Rivers benim favorim. Acimasiz olacaksan oyle olacaksin. Kadin tek kelimeyle muhtesem!

  YanıtlaSil
 26. john riversın yazılarını okumadım hiç. hemen ilk boş zamanımda buna zaman ayıracağım.

  YanıtlaSil
 27. bencede natalie kesinlikle oscar almalı ayrıca filmi vizyona sokmayıp bekletirler sonrada korsanla mücadele derler...neyse bende son sahneleri 2 şer kez izledim...elifi unutmak mumkun muydu postada koca bni sayfa haber oldu senın bu haberin

  YanıtlaSil
 28. nevarNYork01 Ocak, 2011

  Yazi yaziyor mu bilmiyorum Pelin'cigim ben E!'de izliyorum.

  YanıtlaSil
 29. haklisin unutmamam gerekirdi anlaşılan ben bir liste daha yapacagım :)

  aaa o zmn seyretmem çok zor olmadı şimdi :(

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Herhangi bir hakaret ve küfür içeren hiçbir yorum yayınlanmayacaktır.

Düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi benimle paylaşmanızdan mutluluk duyarım.